Главная
г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1
      
Киевстар (067) 631-90-94
МТС (050) 477-89-11
 
Контакты

На правах "аби похвастатися"

Цим постом починаємо серію розповідей про наші технічні рішення під час встановлення систем безпеки.

На етапі будівництва сонячної електростанції потрібно було встановити периметральні камери спостереження. Ціль - спостереження в режимі реального часу з метою виявлення та попередження проникнення на територію об'єкту.

Обираючи тип системи відеоспостереження, було прийняте однозначне рішення щодо встановлення IP-відеоспостереження. Значна протяжність периметра (близько 600м), незахищеність аналогово сигналу від побічних електромагнітних випромінювань та наведень, необхідність прокладання більшої кількості кабельних трас призвела до того, що встановлення систем аналогового відеоспостереження навіть не розглядалось.

Замовнику було запропоновано 2 варіанта відеокамер: з роздільною здатністю 2 та 4 мегапікселі. Зупились на відеокамерах 2 мегапікселі як таких, що за співвідношенням ціна/якість найбільше підходять для досягнення цілей замовника.

Щодо прокладання кабельних трас. Було прийняте рішення прокладати кабельні траси в траншеї, попередньо помістивши кабель в поліетиленові труби.

По периметру були розраховані місця для встановлення металевих ящиків (боксів) з комутаційним обладнанням так, щоб відстані від камер відеоспостереження до комутаційного обладнання не перевищували відстань, яка визначена стандартом для Ethernet мереж в 100м.

В якості джерела живлення камер використовувалися POE-комутатори на 8 портів. POE - технологія, яка дозволяє по одному кабелю типа "вита пара" передавати данні та живлення для камери. Вибір саме 8 портового комутатора був заснований на тому, яку максимальну кількість камер може бути підключено до нього в рамках стандартизованої максимальної відстані, його пропускної здатності, а також швидкості обробки кадрів за секунду.

А тепер щодо кабелю. В своїй роботі ми використовуємо кабель типу "вита пара" 5-ї категорії бренда Ок-Net. В залежності від місця прокладки, це може бути як кабель для внутрішньої прокладки, так і для зовнішньої із захистом від ультрафіолетових променів, екранований або неекранований. Конкретно в цьому випадку використовувався зовнішній неекрановий кабель Ok-Net з діаметром жили 0.51 мм.

Ок. Маємо 22 відеокамери, 3 шт 8-портових POE-комутатора, 32-х канальний відеореєстратор. Відстань від відеореєстратора до найближчого комутатора - 170 м, до самого дальнього - 350м. Приймаємо рішення прокласти від комутаторів до реєстратора оптоволоконний кабель. Переваги - дешевше, ніж мідний, не боїться електромагнітних випромінювань та наведень. Недоліки - складність монтажа. Ну не те що дуже складно, просто потрібен зварювальний апарат, прецизійний зколювач, стріпер. І не вірте тим, хто розказує про швидкознімні оптичні роз'єми. Для швидкого підручного відновлення зв'язку - так. Для надійного з'єднання - ні.

На кінцях оптоволоконних ліній встановлюємо медіаконвертори. Кожен працює на своїй "довжині хвилі". Вони необхідні для перетворення електричного сигналу на світловий і навпаки. З боку відеореєстратора встановлюємо гігабітний комутатор, "заводимо" на нього сигнали від 3-х медіаконверторів та реєстратор.

Коли підійшов час встановлювати відеореєстратор та телевізор, замовник зізнався, що в нього немає стола. Варіанти повісити на стіни або встановити в серверну шафу не розглядалися через брак вільного місця. Ок, без проблем. Епіцентр. 2 години. І столик готовий.

Налаштування системи було проведено ще в офісі, де вона й проходила тестування протягом 2 тижнів. Тестування є обов'язковим для нашої компанії.

Ну ось і все. Маємо робочу систему відеоспостереження і задоволеного замовника. Ну як задоволеного, в крайньому разі він свою невдоволенність не озвучував. Сподіваємось після цієї публікації теж не озвучить. =)

P.S.: Думаєте ми сильно "круті"? Ні, не "круті". Прорахувалися із джерелами живлення для медіаконверторів, що йшли з ними в комплекті. Конкретний "шлак", що підтвердив наш електронщик після "вскритія". Що робити, замовили за свій рахунок нові джерела живлення для всіх медіаконверторів з гарантією 3 роки. По ціні в 5 раз дорожчі, ніж той "комплектний шлак". Недешево нам обходиться "задоволення" замовника!

P.S.2: А ви хочете бути задоволеним замовником? Знаєте що робити!

Новости

Контакты

г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1

   Киевстар: (067) 631-90-94
МТС: (050) 477-89-11
e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.