Статьи
г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1
      
Киевстар (067) 631-90-94
МТС (050) 477-89-11
 
Контакты

Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Алкотестер, що це і для чого потрібен.

 

Забезпечення безпеки працівників - обов’язок кожного сучасного підприємства. Реалії сьогодення вимагають від керівництва підприємства постійного контролю за станом, в якому працівники виходять на своє робоче місце. Адже будь-який інцидент на території підприємства - це, перш за все, проблема і відповідальність власника.

З цією метою можна видати співробітникам охорони ручні алкотестери і зобов'язати їх проводити контроль всіх осіб, що заходять на територію підприємства. Але практика показує, що співробітники охорони можуть невідповідально ставитися до своїх обов'язків або ж навіть вступати у змову з іншими співробітниками. В таких випадках знизити людський фактор допоможе використання системи контролю доступу  на прохідній на базі турнікету додатково обладнаного спеціалізованим алкотестером.

АлкоФор s40Такий алкотестер в автоматичному режимі проводить аналіз видихуваного повітря на наявність парів алкоголю, на основі чого "приймає" рішення про допуск чи недопуск особи на територію підприємства через турнікет. Ми використовуємо в своїх інтеграція алкотестер АлкоФор S40, який чудово себе зарекомендував в роботі на промислових підприємствах.

 

Варіанти інтеграції алкотестера.

 

Розглянемо більш детально різні варіанти встановлення та підключення алкотестера в систему контроля та управління доступом, які відрізняються глибиною інтеграції алкотестерів в систему.

  • Почнемо з того, що самому простому варіанті встановлення алкотестера він підключається між контролером СКУД та турнікетом. Таким чином, для алкотестер працює постійно, для пропуску відвідувача чи співробітника на територію необхідно одночасно виконання двох умов:
  1. контролер СКУД дозволяє вхід особи з відповідним ідентифікатором (RFID-ідентифікатором, біометричним, MobileID тощо);
  2. алкотестер після проведеного аналізу повітря робить висновок про відсутність або низький рівень алкоголю та надає дозвіл на прохід. 

Перевагою такої схеми інтеграції є простота підключення. 

Щодо недоліків варто відзначити відсутність відомостей в системі СКУД стосовно особи, що проходила перевірку на алкоголь, та конкретних значень вимірювань.

До речі, в багатьох спеціалізованих алкотестерах є можливість налаштування рівня алкоголю, перевищивши який під час аналізу робиться висновок про наявність стану алкогольного сп'яніння. На даний час в Україні законодавчо встановлений рішень 0.2 проміле, тому на більшості алкотестерів за замовчуванням теж встановлений такий рівень.

  • Варіантом більш поглибленої інтеграції алкотестера в систему контроля доступа на підприємстві є підключення одного з виходів алкотестера, що сигналізує про наявність алкоголю, на контролер. Здійснивши налаштування системи можна отримувати на адресу електронної пошти інформацію про цю подію із зазначенням її часу. Однак і в цьому випадку потрібно буде за допомогою тієї ж системи відеоспостереження визначати, хто саме намагався потрапити на територію підприємства в стані алкогольного сп’яніння.

Перевага - можливість додаткового контролю співробітників служби на предмет реагування на спроби потрапити на територію підприємства в стані алкогольного сп'яніння.

Недолік - для того, щоб визначити, хто саме зі співробітників перебував у стані алкогольного сп'яніння, необхідно витрати більше часу, перевіривши інформацію в системі відеоспостереження.

  • Третій варіант встановлення алкотестеру передбачає повну інтеграграцію в систему контроля доступа. За такої реалізації алкотестер вмикається спочатку відбувається ідентифікації особи, контролер СКУД надає дозвіл на прохід, вмикається алкотестер, проводиться аналіз, результати якого записуються до бази даних і ілише після цього особа може здійснити прохід через турнікет. Перевагою такої інтеграції є те, що співробітник служби безпеки зможе в будь-який момент часу створити звіт про події від алкотестеру із зазначенням величини виміряного алкотестером результату.

Перевага - повна інтеграція алкотестеру в систему контроля та управління доступом зі збереженням абсолютних величин про вміст алкоголю або його відсутність в базі данних та можливістю побудови звітів на основі цієї інформації.

Недолік - більш складна і вартісна інтеграція.

Така інтеграція успішно реалізована і працює на базі програмних комплексів U-Prox IP та Actima. 

Спеціалісти нашої компанії проконсультують Вас з питань, які виникли або можуть виникнути під час користування системою контроля та управління доступом та алкотестером.

 

Новости

Контакты

г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1

   Киевстар: (067) 631-90-94
МТС: (050) 477-89-11
e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.