Блог
г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1
      
Киевстар (067) 631-90-94
МТС (050) 477-89-11
 
Контакты

У наш час при побудові систем відеоспостереження та СКС з метою економії коштів підрядники часто пропонують, а замовники не рідше погоджують використовувати не мідний кабель, а біметалевий (оміднений алюміній).

Що ми можемо сказати відносно цього?

Такий кабель не пройде жодне тестування за стандартом побудови СКС ISO/IEC 11801. На біметалевому кабелі на відстані 100м POE IP камера може запуститись, а може не запуститись - все залежить від того, чи правильний бубен сьогодні підібрали монтажники та інженери. Але навіть якщо запуститься, то зробить це ненадовго. Після заходу сонця ввімкнеться ІЧ-підствітка, після чого охоронець побачить чорну картинку на моніторі, а у декого задзвонить телефон. Співробітники підрядника після цього можуть збирати валізи: або тікати, або їхати перекладати кабель.

Проте є ще дещо.

Окрім вартості системи, існує таке поняття, як вартість володіння системою. І це поняття универсальне для будь-якої сфери життя. Саме вартість володіння системою повинна бути основним критерієм при виборі обладнання та матеріалів, які підрядник пропонує, а замовник погоджує. Звичайно, це правило діє, якщо на "виході" ви хочете досягнути мети, заради якої створюється вся система відеоспостереження, а не встановити її "для галочки". Ось чому критерій "найнижча ціна" при проведенні різноманітних тендерів призводить до майнових втрат і втрат часу.

Повертаючись до кабелю. Знаєте скільки разів ми бачили біметалевий кабель, який просто розсипався в руках після того, як побув 3 місяці взимку під відкритим небом? А скільки разів мідний? Здогадаєтесь? І це при тому, що замовники в багатьох випадках готові були і мали можливість заплатити за "нормальний" кабель, а потім отримували проблеми на свою голову, через неможливість його замінити! Ось все це і складає вартість володіння системою.

Щодо прокладання внутрішнього кабеля на вулиці. Потрібна система на 2 роки - прокладайте. Хочете, щоб працювала довше - заплатіть на гривню більше за метр.

Коли нам необхідно прокладати кабель типу "вита пара" ми прокладаємо тільки мідний кабель. Це необхідна умова. Достатньою же умовою конкретно для нас є те, що цей кабель має бути Ok-Net або краще (Legrand, Molex, Panduit за бажанням замовника). Чому Ok-Net? Тому що шишки болять і постійно нагадують про себе. Тому що ми вже перекладали кабельні лінії з мідного "фірмового" китайського кабелю на кабель Ok-Net, коли в нас були ситуації нестабільної роботи камер.

Наші постачальники не перестають пропонувати нам чергову завезену партію китайського кабелю по "шоколадним" цінам. Навіть ті, які постачають нам кабель Ok-Net. Кажуть, що Ok-Net - дорогий кабель. Ну як дорогий, відсотків на 10 дорожче китайського. Дорогий? А як ви гадаєте, скільки коштує робота спеціаліста, який буде міняти кабель? Дешевше? А транспортні витрати? Поки що жоден із постачальників не підписав договір щодо компенсації вартості робіт та транспортних послуг у випадку, якщо на його кабелі камери будуть глючити. Одескабель теж не підписав. Проте з ним ніколи "косяків не було"!

P.S.: І так, ми не безгрішні. Каємось. Були стосунки з біметалевим кабелем. Давно. Років 5 вже як все. Проте осадок лишився!

Контакты

г.Днепр, ул.Короленко, 44, оф.1

   Киевстар: (067) 631-90-94
МТС: (050) 477-89-11
e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.